Jak zorganizować wycieczkę do USA?

Polacy obecnie podróżują znacznie więcej niż dekady temu, gdy samo otrzymanie paszportu było kłopotliwe.

W obecnych czasach sytuacja ekonomiczna w Polsce jest unormowana, przez co mieszkańców stać na urlop zagranicą.

Największym marzeniem wielu z nich jest wycieczka do Stanów, kraju, który każdy zna z kultowych serialów czy filmów. Jeżeli chcesz odwiedzić to miejsce, rozpocznij organizację już dziś. Mieszkańcy Polski jeśli chcą odwiedzić Stany muszą mieć aktualną wizę. Na jej otrzymanie należy zostawić sobie parę miesięcy, gdyż nie jest wydawana od ręki.

Pierw należy umówić się na spotkanie z amerykańskim konsulem, będzie to dopuszczalne w Krakowie oraz w Warszawie. W wyznaczonym terminie trzeba wybrać się do konsulatu z gotowym wnioskiem o wizę turystyczną, trzeba zabrać również ważny paszport. W trakcie rozmowy z urzędnikiem będziemy poproszeni o dostarczenie odpowiedzi na kilka pytań. Jeśli nasza sytuacja finansowa jest optymalna, a także nie jesteśmy karani, wówczas najprawdopodobniej dostaniemy wizę bez kłopotu. Dopiero mając ten papier warto kupować bilet. Lot transatlantycki trwa paręnaście godzin, jest również znacznie kosztowniejszy od podróży w obrębie kontynentu. Dlatego szukanie ciekawej opcji podróży należy zacząć parę miesięcy przed urlopem. Warto przewertować wiele stron, gdyż na poszczególnej z nich ceny mogą być skrajnie inne. Przeważnie najprzystępniejsze z Europy są loty do Nowego Jorku. Możemy pierw tam się udać, a potem spróbować lotów krajowych, one są bardzo tanie. Pamiętajmy także, żeby prawidłowo spakować swój bagaż. Bowiem na teren Stanów nie możemy wwozić jedzenia oraz napojów pochodzących z poza kontynentu. Jedyne zakupy tego rodzaju można wykonać na strefie bezcłowej. Także wracając do kraju nie można pakować prowiantu, gdyż UE ma podobne regulacje prawne. Wyżywienie w USA jest całkiem tanie, lecz nocleg już nie.

Najciekawszą obecnie opcją jest wydzierżawienie mieszkań lub pokojów od osób prywatnych, możemy zrobić to wcześniej, przez internet.

Istnieją specjalne portale online, które służą pośrednictwem..