Zastosowanie podnośników koszowych

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie głównie z planem filmowym, kamerami i konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość.

Od czasu do czasu w internecie wyłaniają się obrazy z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby.

Jednak realizacja filmu jest dużo bardziej złożonym interesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego kwestii technicznych. Bez specjalnego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji często wiąże się z koniecznością realizowania szeregu działań na wysokościach.

Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Sprzętem, który umożliwia tego klasy prace są podnośniki koszowe. Te maszyny bardzo ułatwiają pracę autorytetów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego poprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko kaskaderskie sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim okresie kręcąc jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na montowaniu silnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..
Więcej informacji tutaj: http://podnosniki.promocjawnecie.pl/